Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O czym trzeba pamiętać zaczynając budowę domu?
#1
Witam o czym trzeba pamiętać i na co zwrócić uwagę rozpoczynając budowę domu ? Jakie są wasze doświadczenia?
Odpowiedz
#2
Jest cała masa takich rzeczy , budowa to mega wyzwanie .
Odpowiedz
#3
Może postarajmy się stworzyć jakieś kompendium wiedzy na ten temat. Proszę o pomoc bo przyjaciel w nowym roku rozpoczyna budowę , a raczej chce ją rozpocząć a nie bardzo ma o tym pojęcie.
Odpowiedz
#4
Realizując taką inwestycję, z pewnością na podstawie kosztorysu możesz szacować wydatki, jakie poniesiesz. Zatrudniając firmę budowlaną do realizacji całego przedsięwzięcia, decydujesz się na to, że w zasadzie oddasz wszystkie „sznurki” specjalistom. Oczywiście wtedy nie będziesz musiał interesować się zarówno zakupami jak i wykonawstwem, jednakże takie postawienie rzeczy skutkuje tym, że stracisz kontrolę nad realizowanymi wydatkami. Należy wybrać dobrą firmę budowlaną, świetnego projektant, geodetę. Trzeba zacząć od stworzenia bazy ludzi z którymi będziecie prowadzić tę budowę. Dobra hurtownia budowlana to też istotny element, najlepiej jak sami będziecie się rozliczali z hurtownią i wy będziecie składali sami zamówienia. Z doświadczenia wiem, że fachowcy robiąc takie duże zakupy na całą budowę domu w jednym miejscu mają duże upusty , dostają w gratisie nawet narzędzia budowlane. Ważnym elementem budowy jest dobry elektryk, który poleci ci jak najbardziej odpowiednie rozwiązania z podłączeniem prądu dla twojej budowy, dopasuje odpowiednie rozdzielnice budowlane . Ważny tez jest sam zakup działki, wcześniej trzeba wszystko bardzo dokładnie sprawdzić, co się dzieje w dokumentacji prawnej tej działki, czy nie ciążą na niej jakieś obciążenia, jaki jest plan zagospodarowania przestrzennego dla tej działki.
Odpowiedz
#5
Nie przypuszczałem , że na aż tyle spraw trzeba zwrócić uwagę. Myślę, że dzisiaj jest bardzo trudno o uczciwą , rzetelną firmę , która terminowo wykona wszystkie określone w umowie usługi, Do tego dochodzi również kwestia zaliczek. Dziękuję za tak obszerną odpowiedź , przekaże wszystko dalej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Reklama:

internet mierzęcice

dobry adwokat poznań